Rekrutacja
Młodzieżowe
Gimnazjum
Zasadnicza
Szkoła Zawodowa

Wycieczka do Malborka

2015-06-21 20:06

          Wycieczka do Malborka była wyróżnieniem dla uczniów, którzy zasłużyli na docenienie ich wyników w nauce oraz podczas zajęć praktycznych. Młodzież wraz z wychowawcami 19 czerwca ruszyła na podbój krzyżackiej twierdzy.    
          Po kilkugodzinnej podróży 40 uczestników przekroczyło wielką bramę i wkroczyło na dziedziniec Zamku Średniego, a następnie do Wielkiego Refektarza, który sąsiaduje z pałacem Wielkich Mistrzów. Kolejnym punktem zwiedzania była sala, w której można było obejrzeć wystawę różnorodnego uzbrojenia. Eksponaty zaczęto gromadzić już w połowie XIX wieku. W sali znajdują się unikaty pochodzące z przestrzeni czasów - od średniowiecza do ubiegłego stulecia. Potem uczestnicy wycieczki minęli fosę, by trafić na dziedziniec Zamku Wysokiego i do Kapitularza. Nie można było oczywiście ominąć Kościoła Zamkowego pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny. Zwiedzanie trwało ponad trzy godziny-niezwykle ciekawe. Dzięki przewodnikowi młodzież mogła zobaczyć najciekawsze miejsca w zamku i wysłuchać wielu historii związanych z tym miejscem.
          Malbork to również piękne ulice, które uczniowie mogli obejrzeć podczas spaceru. Wędrówka po mieście wzmogła apetyty, dlatego wszyscy entuzjastycznie zareagowali na pyszny obiad w restauracji.
          W drodze powrotnej uczniowie na nowo przeżywali zachwyt Malborkiem i jego zabytkami oraz wspominali ciekawe historie związane z zamkiem.

Wróć

2015-06-21 20:06

Wycieczka do Malborka

Wycieczka do Malborka była wyróżnieniem dla uczniów, którzy zasłużyli na docenienie ich wyników w nauce oraz podczas zajęć praktycznych. Młodzież wraz z wychowawcami 19 czerwca ruszyła na podbój krzyżackiej twierdzy.

Więcej...

2015-05-01 08:16

Rak szlachetny – poznaj by ocalić

Uczniowie klas II i III Młodzieżowego Gimnazjum 30 kwietnia wzięli udział w prelekcji pt. ,,Rak szlachetny – poznaj, by ocalić”, która odbyła się w sali wystawowej Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych Odział ,,Dolina Słupi”. Podczas wykładu, prowadzonego przez panią Annę Mariolę Kasprzak (specjalistę do spraw edukacji ekologicznej) uczniowie mieli okazję zapoznać się z informacjami na temat raka szlachetnego.

Więcej...

2015-04-23 20:23

Egzamin gimnazjalny 2015

W dniach od 21-23 kwietnia uczniowie klas III Młodzieżowego Gimnazjum pisali egzamin gimnazjalny. We wtorek 21 kwietnia godzinie 9.00 rozwiązywali zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie, zaś o godzinie 11.00 zmagali się z językiem polskim. We wtorek 22 kwietnia przyszedł czas na biologię, chemię, fizykę i geografię (godzina 9.00) oaz matematykę (godzina 11.00). Ostatni dzień, środa 23 kwietnia, należał do języków obcych.

Więcej...

2015-03-29 18:10

WESOŁYCH śWIĄT

Pogodnych, pełnych radości, wiosennego optymizmu...

Więcej...

2015-02-27 21:17

Gra o życie

Uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej TOKARNIA 25.02.2015r. po raz kolejny mieli okazję obejrzeć spektakl Teatru Kurtyna z Krakowa. Tym razem aktorzy przyjechali ze sztuką ,,Gra o życie". Przedstawienie prezentuje losy Artura, ucznia gimnazjum, miłośnika sportu.

Więcej...

2015-02-04 08:33

Konkurs Fryzjerski

Styczeń w ,,TOKARNI" zakończył się karnawałowo pod patronatem firmy Loton. 30 stycznia odbył się konkurs fryzjerski. Uczennice klasy III Zasadniczej Szkoły Zawodowej, kształcące się w zawodzie fryzjer, rywalizowały o miano najlepszej. Dziewczyny miały za zadanie stworzenie fryzury wieczorowej karnawałowej.

Więcej...