Rekrutacja
Młodzieżowe
Gimnazjum
Zasadnicza
Szkoła Zawodowa

Gra o życie

2015-02-27 21:17

          Uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej TOKARNIA 25.02.2015r. po raz kolejny mieli okazję obejrzeć spektakl Teatru Kurtyna z Krakowa. Tym razem aktorzy przyjechali ze sztuką ,,Gra o życie".
          Przedstawienie prezentuje losy Artura, ucznia gimnazjum, miłośnika sportu. Zamiłowanie do piłki nożnej wiąże się z fascynacją lokalną drużyna piłkarską. Z czasem Artur, oddany kbic miejscowej drużyny, staje się członkiem nieformalnej grupy kibiców, którą charakteryzuje przemoc i agresja, będącej postrachem osiedlowej młodzieży. Bohater i jego koledzy zaciekle walczą z kibicami rywalizującej z nimi drużyny. Agresję potęguje w nich nadużywanie alkoholu i odużanie się narkotykami. Używki i ciągłe bójki zaczynają zagrażać życiu i zdrowiu młodych ludzi. Rodziece Artura lekceważą skargi ze strony szkoły i policji,udają, że problemu nie ma. Ważniejsze są dla nich starania o lepszy status materialny, zaś brak czasu rekompensują synowi pieniędzmi.  W rezultacie to ulica staje się domem chłopaka, zaś jej agresywne, pełne przemocy prawa-drogowskazami życiowymi. Jedynie dziewczyna bohatera zauważa jego nawarstwiające się problemy i grożące mu niebezpieczeństwo.
          Przedstawienie jest obrazem współczesności i dproblemu dzisiejszych rodziców, walczących o dobra materialne, poklask otoczenia, a mających często coraz mniej czasu dla swoich dzieci.
          Dzięki widowisku uczniowie mogli uświadomić sobie, jakie są źrodła powstawania przemocy, m.in brak akceptacji, szacunku, dowartościowania. Mieli okazję przemyśleć problem braku tolerancji dla odmiennych poglądów i wynikające z tego, zgubne dla człowieka, konsekwencje.

Wróć

2015-06-21 20:06

Wycieczka do Malborka

Wycieczka do Malborka była wyróżnieniem dla uczniów, którzy zasłużyli na docenienie ich wyników w nauce oraz podczas zajęć praktycznych. Młodzież wraz z wychowawcami 19 czerwca ruszyła na podbój krzyżackiej twierdzy.

Więcej...

2015-05-01 08:16

Rak szlachetny – poznaj by ocalić

Uczniowie klas II i III Młodzieżowego Gimnazjum 30 kwietnia wzięli udział w prelekcji pt. ,,Rak szlachetny – poznaj, by ocalić”, która odbyła się w sali wystawowej Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych Odział ,,Dolina Słupi”. Podczas wykładu, prowadzonego przez panią Annę Mariolę Kasprzak (specjalistę do spraw edukacji ekologicznej) uczniowie mieli okazję zapoznać się z informacjami na temat raka szlachetnego.

Więcej...

2015-04-23 20:23

Egzamin gimnazjalny 2015

W dniach od 21-23 kwietnia uczniowie klas III Młodzieżowego Gimnazjum pisali egzamin gimnazjalny. We wtorek 21 kwietnia godzinie 9.00 rozwiązywali zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie, zaś o godzinie 11.00 zmagali się z językiem polskim. We wtorek 22 kwietnia przyszedł czas na biologię, chemię, fizykę i geografię (godzina 9.00) oaz matematykę (godzina 11.00). Ostatni dzień, środa 23 kwietnia, należał do języków obcych.

Więcej...

2015-03-29 18:10

WESOŁYCH śWIĄT

Pogodnych, pełnych radości, wiosennego optymizmu...

Więcej...

2015-02-27 21:17

Gra o życie

Uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej TOKARNIA 25.02.2015r. po raz kolejny mieli okazję obejrzeć spektakl Teatru Kurtyna z Krakowa. Tym razem aktorzy przyjechali ze sztuką ,,Gra o życie". Przedstawienie prezentuje losy Artura, ucznia gimnazjum, miłośnika sportu.

Więcej...

2015-02-04 08:33

Konkurs Fryzjerski

Styczeń w ,,TOKARNI" zakończył się karnawałowo pod patronatem firmy Loton. 30 stycznia odbył się konkurs fryzjerski. Uczennice klasy III Zasadniczej Szkoły Zawodowej, kształcące się w zawodzie fryzjer, rywalizowały o miano najlepszej. Dziewczyny miały za zadanie stworzenie fryzury wieczorowej karnawałowej.

Więcej...