Rekrutacja
Młodzieżowe
Gimnazjum
Zasadnicza
Szkoła Zawodowa

Rak szlachetny – poznaj by ocalić

2015-05-01 08:16

         Uczniowie klas II i III Młodzieżowego Gimnazjum 30 kwietnia wzięli udział w prelekcji pt. ,,Rak szlachetny – poznaj, by ocalić”, która odbyła się w sali wystawowej Pomorskiego Zespołu Parków  Krajobrazowych Odział ,,Dolina Słupi”.Podczas wykładu, prowadzonego przez panią Annę Mariolę Kasprzak (specjalistę do spraw edukacji ekologicznej) uczniowie mieli okazję zapoznać się z informacjami na temat raka szlachetnego.
         Ten skorupiak do niedawna zasiedlał wody śródlądowe centralnej Europy. Jednak obecnie należy do gatunków zagrożonych wymarciem. Nie wystarczy już chronić raka szerokoszczypcowego, ale trzeba go ratować.
Uczniowie poznali budowę skorupiaka, czynniki i gatunki zagrażające szewcowi, a także sposoby ochrony raka szlachetnego. Dowiedzieli się, że być albo nie być szewca zależy przede wszystkim od nas i naszych działań.
         Młodzież miała okazję przyjrzeć się żyjącemu w dużym akwarium rakowi o imieniu Ziutek. Mogła również obejrzeć szczątki raka (wylinkę), mapy, plansze, preparaty, żywe okazy flory i fauny., a także sprawdzić swoją wiedzę o raku szlachetnym.
         Bez wątpienia spotkanie z rakiem szlachetnym było bardzo interesujące, poszerzyło wiedzę i świadomość ekologiczną uczestników, wykształciło poczucie odpowiedzialności za przyrodę.

Wróć

2015-06-21 20:06

Wycieczka do Malborka

Wycieczka do Malborka była wyróżnieniem dla uczniów, którzy zasłużyli na docenienie ich wyników w nauce oraz podczas zajęć praktycznych. Młodzież wraz z wychowawcami 19 czerwca ruszyła na podbój krzyżackiej twierdzy.

Więcej...

2015-05-01 08:16

Rak szlachetny – poznaj by ocalić

Uczniowie klas II i III Młodzieżowego Gimnazjum 30 kwietnia wzięli udział w prelekcji pt. ,,Rak szlachetny – poznaj, by ocalić”, która odbyła się w sali wystawowej Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych Odział ,,Dolina Słupi”. Podczas wykładu, prowadzonego przez panią Annę Mariolę Kasprzak (specjalistę do spraw edukacji ekologicznej) uczniowie mieli okazję zapoznać się z informacjami na temat raka szlachetnego.

Więcej...

2015-04-23 20:23

Egzamin gimnazjalny 2015

W dniach od 21-23 kwietnia uczniowie klas III Młodzieżowego Gimnazjum pisali egzamin gimnazjalny. We wtorek 21 kwietnia godzinie 9.00 rozwiązywali zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie, zaś o godzinie 11.00 zmagali się z językiem polskim. We wtorek 22 kwietnia przyszedł czas na biologię, chemię, fizykę i geografię (godzina 9.00) oaz matematykę (godzina 11.00). Ostatni dzień, środa 23 kwietnia, należał do języków obcych.

Więcej...

2015-03-29 18:10

WESOŁYCH śWIĄT

Pogodnych, pełnych radości, wiosennego optymizmu...

Więcej...

2015-02-27 21:17

Gra o życie

Uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej TOKARNIA 25.02.2015r. po raz kolejny mieli okazję obejrzeć spektakl Teatru Kurtyna z Krakowa. Tym razem aktorzy przyjechali ze sztuką ,,Gra o życie". Przedstawienie prezentuje losy Artura, ucznia gimnazjum, miłośnika sportu.

Więcej...

2015-02-04 08:33

Konkurs Fryzjerski

Styczeń w ,,TOKARNI" zakończył się karnawałowo pod patronatem firmy Loton. 30 stycznia odbył się konkurs fryzjerski. Uczennice klasy III Zasadniczej Szkoły Zawodowej, kształcące się w zawodzie fryzjer, rywalizowały o miano najlepszej. Dziewczyny miały za zadanie stworzenie fryzury wieczorowej karnawałowej.

Więcej...