Rekrutacja
Młodzieżowe
Gimnazjum
Zasadnicza
Szkoła Zawodowa

Konkurs Fryzjerski

2015-02-04 08:33

           Styczeń w ,,TOKARNI" zakończył się karnawałowo pod patronatem firmy Loton. 30 stycznia odbył się konkurs fryzjerski. Uczennice klasy III Zasadniczej Szkoły Zawodowej, kształcące się w zawodzie fryzjer, rywalizowały o miano najlepszej. Dziewczyny miały za zadanie stworzenie fryzury wieczorowej karnawałowej oraz godzinę na wykonanie zadania. W pracy wykorzystywały kosmetyki firmy Loton. Prowadzącą konkurs była pani Małgorzata Mularczyk - nauczyciel zawodu i właściciel zakładu fryzjerskiego STYL.
      Uczestniczki oceniało jury w składzie: Henryk Jurkiewicz - przedstawiciel Zasadniczej Szkoły Zawodowej „Tokarnia”, Katarzyna Karol - nauczyciel zawodu, Krystyna Dobosz reprezentująca Firmę Kosmetyczną LOTON i Bogumiła Biechońska - komendant 11-23 OHP. Brało pod uwagę pomysłowość przyszłych fryzjerek, jakość uczesania oraz precyzję wykonania. Na wynik konkursu miały wpływ również głosy publiczności, którą stanowili uczniowie Młodzieżowego Gimnazjum i pracodawcy przyszłych fryzjerek. Uczennice przystapiły do zadania z dużym zapałem i energią. Dzięki konkursowi miały możliwość sprawdzić stopień przygotowania do zewnętrznych egzaminów kwalifikacyjnych, a także pochwalić się swoimi umiejętnościami.
          Zarówno jury, jaki i publiczność, nie mieli łatwego zadania. Podsumowanie punktów pozwoliło na przyznanie ex aequo pierwszego miejsca dwóm uczestniczkom. Wygrały Aleksandra Całka, której fryzurę zaprezentowała modelka Lukrecja Dembińska i Kinga Tęsna z prezentującą jej dzieło modelką Weroniką Sałankiewicz. Kolejne miejsca zajęły Adriana Omazda i Patrycja Feret. Nagrody ufudowała firma Loton. Uczennice otrzymały upominki w postaci zestawów kosmetyków patronackiej firmy kosmetycznej.
          Dzięki konkursowi uczniowie klas II i III Młodzieżowego Gimnazjum mogli zapoznać się z arkanami zawodu fryzjera, który jest w ofercie nauki zawodów w Zasadniczej Szkole Zawodowej „Tokarnia”.

Wróć

2015-06-21 20:06

Wycieczka do Malborka

Wycieczka do Malborka była wyróżnieniem dla uczniów, którzy zasłużyli na docenienie ich wyników w nauce oraz podczas zajęć praktycznych. Młodzież wraz z wychowawcami 19 czerwca ruszyła na podbój krzyżackiej twierdzy.

Więcej...

2015-05-01 08:16

Rak szlachetny – poznaj by ocalić

Uczniowie klas II i III Młodzieżowego Gimnazjum 30 kwietnia wzięli udział w prelekcji pt. ,,Rak szlachetny – poznaj, by ocalić”, która odbyła się w sali wystawowej Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych Odział ,,Dolina Słupi”. Podczas wykładu, prowadzonego przez panią Annę Mariolę Kasprzak (specjalistę do spraw edukacji ekologicznej) uczniowie mieli okazję zapoznać się z informacjami na temat raka szlachetnego.

Więcej...

2015-04-23 20:23

Egzamin gimnazjalny 2015

W dniach od 21-23 kwietnia uczniowie klas III Młodzieżowego Gimnazjum pisali egzamin gimnazjalny. We wtorek 21 kwietnia godzinie 9.00 rozwiązywali zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie, zaś o godzinie 11.00 zmagali się z językiem polskim. We wtorek 22 kwietnia przyszedł czas na biologię, chemię, fizykę i geografię (godzina 9.00) oaz matematykę (godzina 11.00). Ostatni dzień, środa 23 kwietnia, należał do języków obcych.

Więcej...

2015-03-29 18:10

WESOŁYCH śWIĄT

Pogodnych, pełnych radości, wiosennego optymizmu...

Więcej...

2015-02-27 21:17

Gra o życie

Uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej TOKARNIA 25.02.2015r. po raz kolejny mieli okazję obejrzeć spektakl Teatru Kurtyna z Krakowa. Tym razem aktorzy przyjechali ze sztuką ,,Gra o życie". Przedstawienie prezentuje losy Artura, ucznia gimnazjum, miłośnika sportu.

Więcej...

2015-02-04 08:33

Konkurs Fryzjerski

Styczeń w ,,TOKARNI" zakończył się karnawałowo pod patronatem firmy Loton. 30 stycznia odbył się konkurs fryzjerski. Uczennice klasy III Zasadniczej Szkoły Zawodowej, kształcące się w zawodzie fryzjer, rywalizowały o miano najlepszej. Dziewczyny miały za zadanie stworzenie fryzury wieczorowej karnawałowej.

Więcej...